ثبت رکورد جدید مصرف برق در مشهد/ سهم ۳۰درصدی نیروگاه طوس در تأمین برق پایدار

به گزارش شستا رسانه، صادق صالحی مدیرعامل شرکت افق تأمین انرژی طوس با اشاره به شکسته شدن رکورد مصرف برق در شهر مشهد، گفت: در روزهای ۲۱ و ۲۶ تیر ماه، رکورد اوج بار مصرف برق در شهر مشهد نسبت به سال گذشته شکسته شد.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام مسئولین برق استان خراسان رضوی در ۲۶ تیرماه اوج مصرف برق در مشهد در ساعت ۱۳ به ۱،۸۶۱ مگاوات رسید، این در حالی است که اوج بار سال گذشته در این شهر ۱،۷۸۶ مگاوات بوده است.
صالحی با تاکید بر تلاش شبانه روزی پرسنل نیروگاه طوس برای خدمت رسانی به زائران اباعبدالله در هفته های اخیر، افزود: مجموعه شرکت افق تأمین انرژی طوس از سال گذشته تمامی اقدامات لازم جهت تولید حداکثری برق در پیک تابستان را انجام داده است و اکنون همزمان با افزایش میزان مصرف برق در شهر مشهد مفتخریم که نیروگاه حرارتی طوس توانسته است در اوج مصرف بار سهم حدود ۳۰ درصدی از تولید برق مردم مشهد را کسب کند و این در حالیست که نیروگاه طوس در طول سال گذشته حدود ۴۳ درصد برق مشهد را تأمین کرده است.
مدیرعامل شرکت افق تأمین انرژی طوس ضمن درخواست از مردم برای رعایت الگوی مصرف برق اظهار کرد: با استفاده نکردن از لوازم پرمصرف در ساعات اوج مصرف و کاهش یک یا دو درجه‌ای لوازم سرمایشی می‌توانیم هم در اقتصاد خانه و هم با کاهش مصرف برق به اقتصاد کشور کمک کنیم.