اتمام موفقیت آمیز تعمیرات میان دوره ای واحد ۲ و آغاز تعمیرات میان دوره ای واحد یک + تصاویر

با تلاش بی وقفه و شبانه روزی متخصصان و کارکنان نیروگاه طوس مشهد، واحد ۲ که در مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات میان دوره ای به مدار تولید بازگشت و با شبکه برق سراسری پارالل شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت توسعه انرژی تأمین (تدکو) به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس در تعمیرات میان دوره ای واحد ۲، فعالیتهای مربوط به توقف واحد و تعمیرات روتین امورها انجام شد که پس از تلاش بی وقفه و شبانه روزی متخصصان و کارکنان نیروگاه در راه اندازی این واحد و اتصال آن به شبکه برق سراسری، واحد یک نیز از مدار تولید خارج و در اختیار گروه های تعمیراتی قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش؛ از جمله مهمترین فعالیت‌های روتین صورت گرفته در امور تعمیرات مکانیک واحد ۲ می توان به تعویض روغن یاتاقان الکتروموتور اف دی فن و جی آر فن، بازدید و پکینگ گذاری چند نمونه از والوها، بازدید و سرویس کلیه مسیرهای سوخت و آب و بخار، همچنین کار بر روی متعلقات توربین، ترمیم لوله ها و رفع نشتی های موجود در سیستم و … اشاره کرد.

 

در حوزه امور تعمیرات الکتریک نیز تعمیرات چک و تمیزکاری دیودهای گردان، زغال های ارت توربین و ژنراتور، فیلترهای اکسایتر، کولرهای ترانس ژنراتور و ترانس های مصرف داخلی و لوکومات، سرویس الکتروموتورها، تست رله های محلی ترانس ها، چک و آچارکشی بریکرها و … انجام شد.

 

همچنین در امور تعمیرات کنترل و ابزاردقیق نیز تعمیرات چک و تنظیم ترانسمیترهای هوا و سوخت، چک و بازدید کلیه کنترل والوها، سلونوئید والوها، شات آف والوها، بازدید و سرویس ادوات سوپروایزری توربین، ایگنایتور مشعل ها، پوش باتون ها، چک کردن حفاظت های مهم بویلر و … با دقت زیاد صورت پذیرفت.

 

شایان ذکر است تعمیرات اساسی واحد ۳ نیروگاه طوس مشهد نیز در حال انجام می باشد.